Raz na jakiś czas pojawia się nowa moda, nowy trend, sposób życia i bycia, który zmienia ludzi, sposób patrzenia na świat.

Wiecie, skąd wzięło się słowo „Jogging”? Dziś w USA każdy uprawia Jogging. Zdajecie sobie sprawę z tego, że codziennie blisko połowa Amerykanów przed pracą wychodzi pobiegać? Uprawiają Jogging. A Fitness? Skąd to słowo? Skąd ta moda? Przełom… w myśleniu, w stylu życia. Bez tego świat byłby nudny i bezbarwny. Gdyby był przewidywalny, bez niespodzianek, bez rewolucji, nie miałby tego uroku i tej siły, która każe nam żyć jak najdłużej i jak najpełniej delektować się życiem.

Na czym miałaby polegać nasza „przełomowa” misja? Hasło przewodnie brzmi BAREFOOTING.

Od tego się zaczęła nasza fascynacja światem zewnętrznym. Barefooting to właśnie owa innowacja, nowa moda i zaprzeczenie – alternatywa dla zepsutego, zakłamanego i manipulującego klientem masowego przemysłu sportowego, wartego setki bilionów USD, który każdego roku naciąga naiwnych klientów na pseudotechnologie, które mają czynić ich lepszymi sportowcami, szybszymi, sprawniejszymi i doskonalszymi zawodnikami. Nie jesteśmy fanatykami ani nawiedzonymi konserwatystami, którzy stracili zdolność logicznego myślenia. Wręcz przeciwnie. Czytaj dalej, a zrozumiesz, do czego zmierzamy.

Otóż raz na jakiś czas pojawia się na rynku produkt, który „wywraca świat do góry nogami”. Taki produkt, który wbrew tradycjom, wbrew trendom i standardom, zmusza do zmiany światopoglądu. Wystarczy zastanowić się na przykład nad taliowanymi nartami, czy rowerami górskimi z pełnym zawieszeniem… Kto by kiedyś pomyślał, że dziś będą standardem?

Czasami takie przełomowe produkty pojawiają się również w przemyśle obuwniczym, co prowadzi później do tworzenia takich kategorii butów jak sandały sportowe, buty do aerobicu, czy wreszcie buty dopasowane do stopy na podeszwie Vibram, tak wygodne, że można by w nich biec nawet maraton. Czasem wiele z tych produktów uznawane jest za jakąś „dziwną” nowinkę, czasem za gadżet, ale bywa i tak, że przyczyniają się do zdefiniowania zupełnie nowego standardu technicznego, zdecydowanie poprawiającego wynik sportowy.
 
Sport, choć wydaje się być konserwatywny w swych zasadach, cały czas ewoluuje. Pojawiają się nowe technologie (choć nie zawsze są lepsze od starych – tutaj poznajemy siłę marketingu i potencjał finansowy producentów), nowe dyscypliny, nowe trendy i wreszcie, co w dzisiejszych czasach nabrało szczególnego wymiaru, nowy styl życia – zdrowy, aktywny i zgodny z naturą. Producenci prześcigają się w wynalazkach, które mają poprawić wydolność, efektywność, sprawność, choć czasem szkodzą zamiast pomagać. Jest jednak grupa produktów, które zmieniają świat.

Nasza firma RSA Sport zajmuje się szukaniem takich produktów, które mogą zmienić dzisiejszy sposób postrzegania aktywności sportowej. Sami jesteśmy sportowcami, od ponad 20-stu lat uprawiamy sporty walki, trenujemy siłowo, biegamy, pływamy i robimy wszystko, co pozwala nam utrzymać nasze ciała w doskonałej formie. Nasza firma zrodziła się dzięki naszej pasji, kultowi ciała i ducha, dzięki naszemu dążeniu do doskonałości. Wysiłki nasze zmierzają do odkrycia nowej drogi, nowej technologii, interesujemy się najnowszymi badaniami, szukamy przełomu w sporcie. Produkty w naszej ofercie można właśnie postrzegać jako przełomowe, rewolucyjne, zmieniające świat. Chcemy, aby nasza oferta była wyjątkowa, niezwykła, ciekawa, ale przede wszystkim zdrowa, poparta naszymi (i nie tylko) wieloletnimi doświadczeniami. Ponad 20 lat sportowych eksperymentów na własnych organizmach, tysiące jednostek treningowych, tysiące walk, zawodów, wiele kontuzji, hektolitry potu i krwi, czynią z nas ekspertów, ludzi, którzy mają prawo mówić, co dla naszych organizmów jest dobre, a co złe. Mamy wręcz obowiązek podzielenia się naszą wiedzą i doświadczeniami, które naszym przyjaciołom, znajomym i klientom pozwolą uniknąć wielu rozczarowań, czasem nawet łez... Sport dzisiaj powinien być głównym elementem życia każdego z nas. Niekoniecznie wyczynowy – wręcz przeciwnie! Rekreacja i aktywny styl życia jako wspaniała zabawa i alternatywa… Alternatywa dla lenistwa, używek i niehigienicznych zachowań, które prowadzą do wielu chorób cywilizacyjnych.

Tak właśnie rodzi się nasza misja

– Odkryj alternatywę, poczuj zmianę na lepsze.

W oparciu o naszą misję dobieramy marki i produkty do naszej oferty, kierując ją do wszystkich tych, którzy mają otwarty umysł, chcą wiedzieć więcej, lubią się rozwijać i dążą do doskonałości i harmonii ciała i ducha. Jesteśmy po to, żebyście poczuli różnicę, żebyście doświadczyli zmiany na lepsze. W naszych poszukiwaniach skierowaliśmy uwagę na rynek amerykański, bo tam rodzą się  i rozwijają wielkie przedsięwzięcia. Ameryka jest nie tylko krajem, który słynie z „produkcji” wybitnych sportowców, ale właśnie tam powstaje wiele przełomowych technologii, które potem podbijają świat i stają się standardem wyznaczającym kierunek. Ameryka to kraj ludzi odważnych, skłonnych do eksperymentów. Dlatego warto poświęcić trochę czasu i poczytać o naszych spostrzeżeniach. Jesteśmy pewni, że po lekturze będziecie nam wdzięczni.  Jesteśmy pewni, że kończąc czytać, będziecie pełni chęci do zmian… do rewolucji… będziecie gotowi na alternatywę.

W naszej ofercie znajdziesz wiele rewolucyjnych produktów, jednak przede wszystkich chcemy przekonać Cię do jednego, szczególnie dla nas ważnego

Pierwszą podstawową marką na naszej liście producentów jest włoski Vibram FiveFingers®, który stanowi rewolucję w postrzeganiu obuwia sportowego, a jego przełomowy design pozwala trenować w warunkach zbliżonych do naturalnych, bez ograniczeń, zgodnie z naturą. Dlaczego włoski producent, skoro skupiamy się na Ameryce? Bo Vibram FiveFingers zrewolucjonizował przede wszystkim Amerykę. Strategia firmy była taka, żeby testować i wprowadzać buty właśnie tam. Żeby opanować rynek amerykański, bo jest to kraj, gdzie ludzie są niezwykle otwarci na nowe pomysły. Amerykanie pokochali Vibram FiveFingers zanim Włosi i inne europejskie narody w ogóle poznały produkt. Dziś jest podobnie - w Europie produkt dopiero raczkuje, w USA przeżywa szczyt popularności. Tworzą się fan cluby, ludzie prześcigają się w wymyślaniu nowych zastosowań tego obuwia. Ogólnie Amerykanie dostrzegli i docenili jego zalety.
Wyobraź sobie obuwie, które nie tylko czyni Twoje stopy zdrowszymi, nie tylko wzmacnia stawy i mięśnie stopy czy podudzia, ale też zwiększa zakres ruchu oraz poprawia pracę receptorów odpowiedzialnych za zwinność i balans ciała. Wyobraź sobie obuwie, w którym będziesz biegał dalej, „oszczędniej” jeśli chodzi o energię zużytą podczas biegu, zdrowiej, szybciej, bezpieczniej, w sposób naturalny, zdecydowanie mniej obciążający staw skokowy, kolanowy i biodrowy, przy jednoczesnej mniejszej presji na dolny odcinek kręgosłupa. Brzmi ciekawie? To wszystko ma do zaoferowania Vibram FiveFingers®.

My nie próbujemy Ci wmówić, że Vibram FiveFingers® są „jedyną słuszną drogą”, nie twierdzimy, że nie będziesz już chciał posiadać innego obuwia, bo czasem faktycznie względy bezpieczeństwa czy dyscyplina sportowa, jaką uprawiasz, wymuszają korzystanie ze specjalistycznego sprzętu. Jak w życiu, tak i tutaj potrzebna jest równowaga i jakaś alternatywa. Vibram FiveFingers® są taką zdrową alternatywą dla tradycyjnego obuwia, doskonałym uzupełnieniem treningu o nowe doznania, nową jakość, co w konsekwencji doprowadzi do poprawy wyniku sportowego. Nosząc Vibram FiveFingers® podczas porannego joggingu, na siłowni, podczas innych zajęć sportowych, czy po prostu dla przyjemności, czynisz swoje stopy silniejszymi i bardziej odpornymi na kontuzje. W sposób naturalny! Eksperci na łamach amerykańskiego magazynu The TIME wyszli dokładnie z takiego samego założenia, przyznając w 2007 roku obuwiu Vibram FiveFingers® nagrodę w za najbardziej innowacyjny produkt w kategorii „zdrowie”.
 
Faktem bezsprzecznym jest jednak, że zalety obuwia Vibram FiveFingers® są doceniane na całym świecie. Każdy, kto miał z nimi kontakt, wypowiada się o nich w samych superlatywach. Amerykańskie fora internetowe pełne są wypowiedzi zachwyconych sportowców, osób aktywnych i zwykłych ludzi, którzy wybierając te buty, kierowali się tylko ich oryginalnym designem. Tysiące fanów na facebook.com, setki materiałów na youtube.com i w specjalistycznych portalach sportowych są rekomendacją samą w sobie. Jakie inne buty na świecie mają swoje fancluby?

Wkrótce w naszej ofercie pojawią się kolejne nowe kolory, nowe modele Vibram FiveFingers®, a także zupełnie nowe produkty, które można przypisać do kategorii „nowości i przełomowe produkty w sporcie”. Nasza oferta będzie systematycznie poszerzana, dlatego zapraszając do lektury naszej strony, zachęcamy też do częstego zaglądania do naszego sklepu internetowego.
Ponadto poniżej znajdziesz linki do oferty naszych pozostałych partnerów handlowych i ich przełomowych produktów:

Zapisz